دیجیتال مارکتینگ

آموزش اصول تبلیغات در اینستاگرام

آموزش اصول تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

اگر صاحب یک مغازه، شرکت یا هر کسب و کار دیگری هستید حتما به تبلیغات در اینستاگرام توجه کرده‌اید. طبق آمار موجود محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در ایران، اینستاگرام است پس همین حالا زمان استفاده از پتانسیل این شبکه اجتماعی برای تبلیغات است. کاربران اینستاگرام، اغلب برند و محصولات مورد علاقه خودشان را در این محیط دنبال می‌کنند.

پیج‌های زیادی در اینستاگرام می‌بینید که میلیون‌ها فالوو دارند که از طریق تبلیغات اصولی به این جایگاه دست یافته‌اند. اگر برای تبلیغات به صورت اصولی و درست قدم برندارید، نه تنها به هدف موردنظر خود نمی‌رسید بلکه پول خود را بیهوده خرج کرده‌اید.

نحوه تبلیغات در اینستاگرام

اولین سوال بعد از تمام این حرف‌ها این است که حالا چطوری در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟ چطوری کاری کنیم تا از طریق اینستاگرام به درآمد برسیم و مشتری داشته باشیم؟ این ممکن است که شما در ابتدای راه کمی گیج باشید ولی با کمی فعالیت در پیج، راه درست را پیدا می‌کنید و ما در این مطلب می‌خواهیم در کنار شما باشیم تا پیمودن این مسیر را آسان‌تر کنیم. به نکات زیادی برای تبلیغات اینستاگرام باید دقت کرد. باید ببینید که کدام راه تبلیغات برای کسب و کار شما جوابگو می‌باشد و همینطور میزان بودجه‌ی خود را باید مدنظر داشته باشید.

آموزش تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

برای این که تبلیغات شما موثر واقع شود در ابتدا باید به محتوای بصری پیج خود سر و سامان دهید و دستی به آن بکشید. وقتی مخاطب وارد پیج شما می‌شود باید در همان نگاه اول جذب پیج شود. پس برای این که مخاطب در ابتدا شما را فالو کند، بیو و پروفایل و ظاهر پیج خود را جذاب کنید. حتما در آبنده به بررسی موضوعاتی مانند تولید محتوا در اینستاگرام، نوشتن کپشن و بیو پیج خواهیم پرداخت.

روش تبلیغات در اینستاگرام

برای تبلیغ در اینستاگرام از روش‌های زیر می‌توانید هر کدام را با توجه به شرایط کسب و کار خود انتخاب کنید.

اینفلوئنسر مارکتینگ

اگر در سوشال مدیا فردی را دنبال می‌کنید که زندگی روزمره‌اش برای شما جذاب است یا آموزشی دارد که بسیار خواهان آن هستید، شما یک اینفلوئنسر را دنبال می‌کنید. اینفوئنسرها نفوذ زیادی روی مخاطبان خود دارند و اگر از آن‌ها بخواهید محصولات و خدمات شما را معرفی کنند، از تبلیغات اینفلوئنسری استفاده کرده‌اید. اگر هزینه زیادی برای تبلیغات به این شیوه ندارید می‌توانید از میکرو اینفلوئنسرها شروع کنید. این روش معمولا نتیجه خوبی به همراه دارد، چرا؟ چون فالوئرهای اینفلوئنسر اعتماد زیادی به انتخاب وی دارند و از این رو برای کسب و کار شما مخاطب و مشتریان فعالی خواهد آورد.

تبلیغ در سایر پیج‌های عمومی

این سری پیج‌ها را یک اینفلوئنسر نمی‌گرداند ولی مخاطبان آن از محتوایش بسیار راضی هستند و همیشه آن را دنبال می‌کنند. برای شروع این تبلیغات باید مواردی را مدنظر قرار داد تا به بیشترین بازدهی ممکن برسیم. مزیتی که این روش دارد این است که نسبت به اینفلوئنسر مارکتینگ بسیار هزینه کمتری دارد و برای کسب و کارهای کوچک با درآمدهای کمتر مناسب هستند.

تبلیغات کمپینی

با کمک تبلیغاتی که به صورت گروهی انجام می‌شوند، نتیجه و باز خورد بهتری از تبلیغ در اینستاگرام بگیرید. طراحی کمپین‌های اینستاگرام با توجه به شرایط خودتان و همکاری تعدادی از پیج‌های دیگر به صورت گروهی صورت می‌گیرد.

استفاده از Instagram ads

می‌توان گفت چیزی شبیه به گوگل ادز ولی این بار برای اینستاگرام!

یک سیستم برای تبلیغات در اینستاگرام  به صورت هدفمند می‌باشد که با کمک آن می‌توانید مخاطب خود را مورد هدف قرار دهید و تبلیغتان را به وی نشان دهید. این تبلیغات در ایران هیچ کاربردی ندارد زیرا در ایران اصلا فعال نیست و درست کار نمی‌کند.

کدام پیج های اینستاگرام برای تبلیغ؟

تبلیغات در اینستاگرام

برای انتخاب یک پیج خوب جهت تبلیغات، ممکن است دچار سردرگمی شوید و ندانید که کدام یک برای شما بهتر جواب می‌دهد. برای این که بتوانید پیج مناسبی برای تبلیغات صفحه خود پیدا کنید باید فاکتورهایی را در نظر بگیرید که در این بخش به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

به نرخ تعامل یا همان اینگیجمنت ریت پیج توجه داشته باشید.

برعکس چیزی که اغلب فکر می‌کنیم، مسئله‌ای که در پیج مورد نظر اهمیت دارد، تعداد فالوئر نیست. میزانی که کاربران یک صفحه با آن در تعامل هستند و در آن فعالیت می‌کنند اهمیت بیشتری دارد. پس به تعداد لایک‌ها و کامنت‌ها در همان ابتدا دقت کنید و ببینید نرخ تعامل آن پیج چقدر است. آیا فالوئرهای آن فیک هستند یا واقعی؟

به تعداد تبلیغاتی که در طول روز انجام‌می‌دهد دقت کنید.

وقتی یک پیج زیاد تبلیغ می‌گذارد، حوصله سربر می‌شود و دیگر از اهعتماد کاربران هم به آن هم کاسته می‌شود. تعداد بارهایی که یک پیج تبلیغ می‌کند ارتباط مستقیمی با میزان اثربخشی آن تبلیغ دارد. لذا پیجی را انتخاب کنید که برای مدتی تبلیغات آن را زیر نظر داشته‌اید و می‌دانید به صورت میانگین چند تبلیغ در روز قرار می‌دهد.

موضوع مرتبط پیج تبلیغ‌کننده با حوزه کسب و کار شما

تصور کنید در پیج یک اینفلوئنسر آشپزی تبلیغات یک آرایشگاه را ببینید، اصلا جدب آن خواهید شد؟ کسانی که پیج را به خاطر آموزش آشپزی فالو کرده‌اند، قطعا به این خدمت نیازی ندارند. پس تبلیغات را باید در پیج‌های مرتبط با حوزه کاری خودتان انجام دهید تا به بازدهی مد نظر خود برسید. اگر فروشنده محصولات آرایشی هستید، می‌توانید به صدف بیوتی تبلیغ دهید و اگر برگزار کننده کلاس‌های آشپزی، تبلیغ خود را به مستر تیستر بسپارید.

طراحی تبلیغات در اینستاگرام به چه صورتی باشد؟

طراحی اولیه کمپین تبلیغاتی شما در اینستاگرام

شما در این مرحله مشخص می‌کنید که هدفتان از تبلیغات در اینستاگرام چیست و چه چیزی در نهایت از اجرای آن کمپین می‌خواهید. باید برای اجرای آن تمام و کمال برنامه‌ریزی داشته باشید. محتوای مناسب ارائه دهید و زمان مناسب تبلیغ را بسنجید.

به اصول تبلیغ‌نویسی پایبند باشید

باید محتوایی در تبلیغ خود ارائه کنید که مخاطب را جذب کند و ذهن او را درگیر کند و در نهایت از او نظر بخواهید تا کامنت بگذارد. او را به تعامل وادار کند و در نهایت پیج شما را دنبال کند.

طراحی بنر یا طراحی ویدئو

برای این که یک تبلیغ اصولی و موثر داشته باشید، یک بنر یا یک ویدئو طراحی کنید که استانداردهای اولیه را داشته باشد. برای ساخت هر یک از این‌ها از نرم افزارهایی مثل canva و inshotمی‌توانید استفاده کنید که کار شما را راحت می‌کنند.

تحلیل و آنالیز تبلیغ انجام شده

برای این که ببینید بازدهی تبلیغ به چه صورتی بوده است باید آن را مورد بازبینی قرار دهید. ببینید چه تعداد فالوو به پیج شما اضافه شده و از همه مهم‌تر آیا فعالیتی مانند لایک و کامنت انجام می‌دهند یا خیر. در نهایت به این موضوع هم دقت کنید که چند درصد از آن‌ها به مشتری تبدیل شده‌اند و نسب به هزینه‌ای که کرده‌اید، چقدر سود کرده‌اید.

در پایان

برای این که از فعالیت در اینستاگرام و سوشال مدیاها به نتیجه مطلوب برسید، می‌توانید علاوه بر رشد ارگانیک، تبلیغات هم انجام دهید. برای انجام دادن تبلیغات در بستر اینستاگرام باید اصول و قواعدی را رعایت کنید که ما در این مقاله، آن‌ها را مورد بررسی قرار داده‌ایم. شما هم اگر تجربه‌ای از تبلیغات در اینستاگرام داشتید، چه خوب و چه بد برای ما بنویسید.

درباره نویسنده این مقاله

اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

خواندن این مطالب توصیه می‌شود

آموزش جامع فایروال برنامه وب یا WAF


آموزش جامع فایروال برنامه وب یا WAF به صورت جامع

فایروال برنامه وب یا WAF، یک ابزار امنیتی برای نظارت، فیلتر و مسدود کردن بسته …

آموزش جامع طراحی و پیاده سازی دیتاسنتر(مراکز داده)


آموزش جامع طراحی و پیاده سازی دیتاسنتر (مراکز داده)

دیتاسنتر مرکز فناوری عملیات مدرن سازمانی است. مرکز داده زیرساخت IT حیاتی مورد نیاز برای …

بررسی تمام مزایا و معایب شبکه های کامپیوتری


بررسی تمام مزایا و معایب شبکه های کامپیوتری

یک شبکه کامپیوتری را می توان به عنوان گروهی از رایانه ها شناسایی کرد که …معرفی کامل انواع شبکه های کامپیوتری + بررسی کاربرد آنها

شبکه کامپیوتری مجموعه‌ای از رایانه‌ها بر روی یک مسیر ارتباطی مشترک است که به منظور …


1- نوین هاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا