شبکه و امنیت

سرویس کال بک چیست و چگونه کار می کند؟

تماس های سنتی بسیار ساده هستند. شما شماره را شماره گیری می کنید و سیگنال در یک جهت از طریق تلفن شما به تلفن شخصی که با آن تماس می گیرید منتقل می شود. از آنجایی که شما فردی هستید که تماس را آغاز کرده اید، شما هستید که هزینه آن را پرداخت می کنید. اما وقتی در کشور دیگری هستید، هزینه این تماس‌ها شروع به گران شدن می‌کند. در ادامه به بررسی مفاهیم سرویس کال بک می پردازیم.

سرویس کال بک چیست؟

برای صحبت کردن با آنها کال بک باعث می شود که هر دوی شما تماس را دریافت کنید. نحوه کار به این صورت است: شما شماره را به طور معمول شماره گیری می کنید. به جای اینکه یک زنگ به شما بدهد و فوراً شما را وصل کند، تلفن شما قطع می شود و با شما تماس می گیرد. وقتی پاسخ می‌دهید، صدای زنگ را می‌شنوید که گویی یک تماس معمولی برقرار کرده‌اید و به محض پاسخگویی، تماس شما می‌تواند به طور عادی ادامه یابد.

سرویس کال بک چیست و چگونه کار می کند؟

 از آنجایی که تلفن‌ها به طور سنتی به این روش کار نمی‌کنند، غریزه طبیعی ما این است که وقتی شماره‌ای را می‌گیریم، گوشی را کنار گوش خود نگه داریم. هنگامی که تلفن شما شروع به زنگ زدن می کند در حالی که آن را روی گوش خود گرفته اید، ممکن است کمی آزاردهنده باشد، اما به صرفه جویی در هزینه شما بسیار کمک می کند.

Callback سرویسی است که برای شرکت‌ها، مؤسسات و سازمان‌هایی که تعداد تماس‌های دریافتی زیادی در بازه زمانی کوتاه‌تری دارند توسعه یافته است. با عملکرد Callback می توانید صف های تلفن ایجاد کنید تا مشتریان مجبور نباشند با در دست داشتن تلفن منتظر نوبت خود بمانند.

ماژول افزودنی کال بک دارای عملکردهایی مانند شماره تماس، عملکرد گزارش و آمار و عملکرد برگشت به تماس با تاریخ است. اگر شرکتی خواهان عملکرد اضافی در این سرویس است، می‌تواند «Callback plus» را خریداری کند.

راه حل Callback برای مشتریانی که شماره تلفن های محافظت شده دارند کار می کند، با این حال، مشتری باید با رضایت شماره خود را وارد کند در غیر این صورت سرویس کار نخواهد کرد. از طریق تابع Callback به مشتری یک زمان برای کال بک ارائه می شود که این امکان را فراهم می کند تا در جای دیگری منتظر بمانید تا دوباره تماس بگیرید.

مزایا سرویس کال بک یا Callback

  • یک سرویس مبتنی بر وب برای مدیریت صف تلفن.
  • با سرویس کال بک یک شرکت می تواند یک تماس را برنامه ریزی کند.
  • امکان ضبط پیام خوش آمدگویی در Callback.
  • سرویس کال بک دارای ابزارهای تجزیه و تحلیل است.
  • با راه حل Callback شما در زمان صرفه جویی می کنید و هیچ تماسی را از دست نمی دهید.

Callback ابزاری برای مدیران

ماژول الحاقی یک ماژول برای سرویس‌های PBX مبتنی بر فضای ابری، ابزاری است برای مدیرانی که به دلیل فرکانس بالای تماس‌های دریافتی، به‌طور لحظه‌ای حجم کاری شدیدی دارند، کاربردی است. بنابراین، این سرویس ابزاری برای شرکت‌ها و سازمان‌هایی است که می‌خواهند رفتار مشتری خود را ساختاردهی و ساده کنند.

ماژول الحاقی Callback همچنین دارای یک ابزار تجزیه و تحلیل است که برای راه حل قابل ادغام است. با استفاده از این ابزار، شرکت‌ها می‌توانند هم تماس‌های ورودی و هم تماس‌های خروجی را تجزیه و تحلیل کنند، چه زمانی بیشترین تماس‌ها انجام می‌شود و چگونه زمان مدیر باید برنامه ریزی شود تا مشتریان را حد امکان به طور مؤثر مدیریت کنند.

سرویس Callback ابزاری است برای شرکت‌هایی که همیشه در دسترس نیستند، اما نمی‌خواهند در زمان توافق شده و از پیش تعیین شده با مشتریان خود تماس بگیرند. اگر مشتریان زمان تماس داده شده را نمی خواهند، می توانند آن را رد کنند و به عنوان یک شرکت می توانید زمان جدیدی را برای تماس ارائه دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا