دیجیتال مارکتینگ

کاربرد ایمیل مارکتینگ (E-mail marketing) در کسب و کارها

امروزه هر کسب‌وکاری با توجه به خدمات و یا محصولاتی که ارائه می‌دهد، نیاز دارد در بستر اینترنت فعالیت داشته باشد. فعالیت دراین بستر می‌تواند به شناخت بیشتر نیازهای مشتریان کمک کند وبا این اطلاعات می‌توان اقدامات بهتری در جهت جلب توجه و وفادارسازی آن‌ها انجام داد. در دیجیتال مارکتینگ به روش‌های متنوع می‌توان با مشتریان ارتباط گرفت و اینگونه باعث می‌شود از تمام قابلیت‌های این فضا استفاده کرد. یکی از بخش‌های این نوع مارکتینگ، بازاریابی محتواست. در برنامه‌ای که توسط استراتژیست محتوا تدوین می‌شود، حتما جایگاهی باید برای ایمیل مارکتینگ در نظر گرفت و می‌خواهیم در این مقاله به کاربرد ایمیل مارکتینگ در کسب‌و‌کارها بپردازیم.

nessemailmarketing usage on busi

ایمیل‌ مارکتینگ چه کاربردی دارد وچه تاثیری بر کسب‌و‌کار می‌گذارد؟

به یاد داشته باشید، هر زمان که خواستید کاربران را مجدد به سمت خود برگردانید، می‌توانید ایمیلی حاوی اطلاعات موردنیاز برای جذب دوباره او ارسال کنید. در این ایمیل از او تقاضایی داشته باشید، بطور مثال بخواهید تا سبد خرید رها شده اش را این بار با چند درصد تخفیف بیشتر ببیند یا مقاله ای را درباره محصولات و خدمات مرتبطی که می‌خواسته بخواند. همه این‌ها باعث می‌شود تا توجه کاربر یا مشتری به سمت شما جلب شود.
ایمیل مارکتینگ به تازگی در ایران جایگاه خودش را پیدا کرده و سایت‌های زیادی مثل دیجی‌کالا و آژانس های تبلیغاتی استفاده از این نوع بازاریابی را شروع کرده‌اند.
ایمیل مارکتینگ در برقراری یک رابطه عمیق بین شما ومشتریتان کمک بسیاری می‌کند، چون ایمیل یک فضای شخصی است و شما با گرفتن ایمیل و ارسال پیام در محیطی شخصی قطعا امتیازی ویژه برای مشتری دارید و می‌توانید تاثیر زیادی روی او بگذارید. در واقع نرخ تعامل را افزایش می‌دهید. ایمیلی که ارسال می‌کنید را شخصی سازی کرده و می‌فرستید، قابلیتی که در محیط‌های دیگر رسانه ای مثل تلویزیون یا بیلبورد و اینستاگرام و … وجود ندارد. با ایمیل مارکتینگ برای مخاطبان و مشتریان می‌توانید برنامه‌های تفکیک شده ای در نظر بگیرید و مشتریان جدید را به سمت خرید بکشانید و مشتریان بالقوه را مجدد ترغیب به خرید کنید. با ایمیل مارکتینگ روی پرسونای مخاطب تمرکز بیشتری داشته باشید و بهتر جواب بگیرید.
با ایمیل می‌توانید خدمات جدیدی که اضافه کرده‌اید را اطلاع‌رسانی کنید یا هر محتوای جدیدی که در وبسایت قرار داده‌اید را خبر دهید ، یا نظر مشتریان را در مورد خریدهای آن‌ها بپرسید. نرخ بازگشت سرمایه در ایمیل بالاترین درصد را داراست. اگر همه تکنیک‌ها و اصول بازاریابی ایمیلی انجام شود، بازگشت سرمایه با هزینه کمتر انجام می‌شود.
با سرویس‌های ایمیل مارکتینگ که در دسترس ما هستند، بعد از ارسال ایمیل می‌توان رفتار مخاطبان را رصد کرد و طوری این بازاریابی را انجام داد که بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد.

تاثیر ایمیل مارکتینگ

سرویس‌های ایمیل مارکتینگ

برای ارسال ایمیل‌های انبوه از ایمیل معمولی استفاده نمی‌کنیم چون زمان زیادی می‌برد. برای این کار پلتفرم‌های متفاوتی وجود دارد. سرویس‌های ایمیل مارکتینگ برای شروع کار که تعداد ایمیل‌ها زیاد نیست، تعرفه‌های رایگانی در نظر گرفته‌اند. میلرلایت و میل‌چیمپ بهترین سرویس‌های ارائه‌دهنده‌ی این خدمت هستند و در زیر برخی از این پلتفرم‌ها را معرفی می‌کنیم:
• Mailerlite
• Mailchimp
• Sender
• Sendplus
• نجوا
• پاکت

email marketing service

در این مقاله هدف آن بود که بخشی از مزایا و کاربرد ایمیل مارکتینگ در کسب‌و‌کار را بررسی کنیم و نشان دادیم که روشی از بازاریابی محتواست که تاثیر بسیار زیادی روی مخاطبان و مشتریان می‌گذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا