شبکه و امنیت

نصب و راه اندازی شبکه های درون سازمانی

امروزه اهمیت شبکه و ارتباطات یکپارچه برای تمامی کسب و کارها روشن بوده و نیاز به راه اندازی شبکه درون سازمانی در سازمان‌هایی با ابعاد مختلف به وجود آمده است؛ از یک شرکت کوچک گرفته تا فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ.

می‌دانید که خدمات شبکه به صورت کلی شامل خدمات اکتیو و خدمات پسیو می‌شوند؛ خدمات اکتیو که شامل طراحی نقشه شبکه و پیاده‌سازی آن از طریق کابل‌ کشی و نصب دیوایس‌های شبکه می‌باشد و خدمات اکتیو که شامل پیکربندی و راه‌اندزای دیوایس‌های شبکه و سرویس‌های مختلف است.

برای نصب و راه اندازی شبکه درون سازمانی، می‌توانید از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات شبکه کمک بگیرید. البته ممکن است دانش فنی کافی داشته باشید و تنها برای بخش پسیو، یعنی کابل‌ کشی‌ها و نصب دیوایس‌ها نیاز به برون سپاری داشته باشید.

در ادامه مراحل راه اندازی شبکه را از زبان سرپرست بخش شبکه ماهان بازگو می‌کنیم تا شما به یک دید کلی از این کار دست پیدا کنید و در نهایت می‌توانید برای نصب شبکه سازمانی خود با ما در ارتباط باشید.

فهرست مطالب

اهمیت راه اندازی شبکه درون سازمانی

همانطور که کمی بالاتر اشاره کردیم، شبکه درون سازمانی تنها برای شرکت‌ها و مجموعه‌های بزرگ و زنجیره‌ای نبوده و مجموعه‌هایی در سایز کوچک هم مستلزم به استفاده از خدمات شبکه هستند.

استفاده مشترک از منابع سازمان، ابتدایی‌ترین نیازی است که با راه اندازی شبکه به آن پاسخ داده می‌شود. ساده‌ترین مثال این است که همه سیستم‌های موجود در این سازمان بتوانند به پرینتر موجود متصل شده و هر زمان که بخواهند به راحتی از آن استفاده کنند.

FTP، سرویس دیگری است که با راه اندازی شبکه همه افراد سازمان می‌توانند از آن استفاده کرده و به صورت مشترک به یک منبع واحد دست پیدا کنند.

تبادل امن اطلاعات و ایجاد ارتباطی امن و پایدار هم مهم‌ترین مزیت شبکه درون سازمانی است. مجموعه‌ای را در نظر بگیرید که دارای چند شعبه است و باید ارتباطی امن بین آن‌ها برقرار باشد. در چنین مواردی استفاده از کابل‌ها راهی منطقی نیست و ارتباطاتی نظیر شبکه‌های بی‌سیم و ارتباطات رادیویی جای آن را گرفته‌اند.

خدماتی که در راه اندازی شبکه سازمانی ارائه می‌شود

می‌دانید که به صورت کلی این خدمات به خدمات اکتیو و پسیو شبکه تقسیم می‌شود. برای راه اندازی شبکه سازمان خود می‌توانید هر دو بخش یا یکی از آن‌ها را برون سپاری کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر برای پیاده سازی شبکه نیرویی متخصص در داخل سازمان ندارید، حتما از متخصصان کاربلدی که این حرفه را دنبال می‌کنند کمک بگیرید تا از هزینه مجدد برای اصطلاح شبکه جلوگیری شود.

درباره نویسنده این مقاله

اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

خواندن این مطالب توصیه می‌شود

نصب شبکه درون سازمانی


نصب و راه اندازی شبکه های درون سازمانی

نصب و راه اندازی شبکه های درون سازمانی امروزه اهمیت شبکه و ارتباطات یکپارچه برای …

تولید محتوا توسط کاربر در اینستاگرام


محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) چیست؟ 3 راه استفاده از محتوای کاربر برای یک کمپین موفق

همه چیز درباره محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) حتی اگر تازه با واژه تولید …

سئو نکنیکال


سئو تکنیکال چیست؟ آموزش سئو تکنیکال گام به گام

سئو تکنیکال چیست؟ آموزش سئو تکنیکال گام به گام از ابتدای راهی که تصمیم گرفتم …

گیف اینستاگرام


نحوه استفاده از گیف اینستاگرام

نحوه استفاده از گیف اینستاگرام حتما تصاویر متحرکی را در استوری افراد دیده‌اید و علاقه‌مندید …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا