شبکه و امنیت

تفاوت وای فای و اینترنت بی سیم یا وایرلس چیست؟

تفاوت بین وای فای و وایرلس چیست؟ در حالی که هر دوی این فناوری‌ها داده‌ها را به صورت بی‌سیم انتقال می‌دهند، از نظر فناوری مورد استفاده متفاوت هستند. اگر می‌پرسید «WiFi یا Wireless کدام بهتر است؟»، باید بدانید که آنها معمولاً برای موارد مختلفی استفاده می‌شوند.

WIFI چیست؟

وای فای چیزی است که داده های داخل خانه را از روتر به دستگاه های شما منتقل می کند. سیگنال WiFi شما داده ها را به تلفن هوشمند، تلویزیون هوشمند، تبلت و لپ تاپ شما منتقل می کند. اما وای فای بدون اینترنت در خانه هیچ کاری انجام نمی دهد و وای فای ناامن شناخته شده است.

سیگنال WiFi محلی است و معمولاً WiFi برای دسترسی به یک منطقه کوچک مانند خانه یا محل کار شما تنظیم می شود. در نظر داشته باشید که، WiFi دسترسی به اینترنت ایجاد نمی کند. اگر می توانید به شبکه های WiFi متصل شوید، باید محتاط باشید و فقط به شبکه هایی بپیوندید که به آنها اعتماد دارید.

WLAN چیست و چگونه کار می کند؟

Local به طور کلی به معنای شبکه ای است که در داخل یک ساختمان یا محوطه دانشگاه قرار دارد و یک ساختار جغرافیایی یا عملکردی را نشان می دهد.

اصطلاحات WLAN و Wi-Fi اغلب به یکدیگر مرتبط می شوند و به جای هم استفاده می شوند، اما باهم تفاوت دارند. یک WLAN می تواند بر اساس فناوری های بی سیم مختلف ساخته شود.

آیا سرویس وای فای و اینترنت یکسان هستند؟

سردرگمی به طور کلی به این دلیل به وجود می آید که مردم از طریق WiFi متصل می شوند، بنابراین فکر می کنند WiFi یک سرویس اینترنت است. WiFi فقط رایج ترین اتصال به اینترنت است، اما برای اتصال WiFi باید یک سرویس اینترنت از قبل وجود داشته باشد. یک روتر وای فای مستقیماً به یک منبع اینترنتی متصل می شود و سپس آن اتصال اینترنت را می گیرد و به دستگاه ها اجازه می دهد با اتصال به سیگنال WiFi به آن دسترسی داشته باشند.

علاوه بر سرویس اینترنت کابلی، سرویس اینترنت بی سیم نیز وجود دارد. اینترنت بی سیم با وای فای یکی نیست.

تفاوت وای فای و وایرلس

اینترنت بی سیم یا وایرلس چیست؟

اینترنت بی سیم نقطه ثابت سرویس اینترنتی است که از طریق سیگنال های رادیویی به یک سنسور خاص ارائه می شود. برخلاف سرویس اینترنت کابلی، به صورت بی سیم ارائه می شود، که آن را به گزینه اینترنت بهتری برای مناطق مختلف تبدیل می کند، به ویژه برای کسانی که گزینه های اینترنت مناسبی در منطقه خود ندارند.

بنابراین، شما می توانید یک سرویس اینترنت وایرلس و وای فای همزمان داشته باشید. آنها تفاوت دارند، اما با هم کار می کنند تا یک شبکه خانگی ایجاد کنند که اتصال به اینترنت را برای شما فراهم می کند.

وایرلس به یک دکل انتقال نزدیک نیاز دارد، بنابراین مناطق خاصی وجود دارد که دارای پوشش هستند و این فناوری باید نصب شود تا داده ها را به صورت بی سیم دریافت کند تا کابل اجرا شود. این یک مزیت فوق‌العاده در مناطق محروم است.

تفاوت وای فای با وایرلس جهت امنیت بیشتر!

فناوری 802.11b، که سرویس LAN بی‌سیم محبوبی است و بیشتر با نام WiFi شناخته می‌شود، دارای مشکلات امنیتی بی‌شماری است.

  • وای فای و وایرلس دو چیز متفاوت هستند.
  • وای فای بدون سرویس اینترنت کار نمی کند و ذاتا می تواند ناامن باشد.
  • اینترنت بی سیم از طریق بی سیم نقطه ثابت بهترین گزینه برای اینترنت مسکونی و تجاری در مناطق است.

ayda motevali

آیدا متولی هستم. علاقه مند به دیجیتال مارکتینگ و فعال در حوزه های سئو و تولید محتوا یونیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا