دیجیتال مارکتینگ

محدودیت های اینستاگرام (لایک، کامنت، و فالو و آنفالو و …) + قوانین جدید (2021)

اگر می‌خواهید زمانی که اینستاگرام خود را باز می‌کنید و خوشحال و خندان در حال جواب دادن به کامنت‌های مشتریان خود هستید با تصویر زیر رو به رو نشوید، باید قوانین و محدودیت‌ های اینستاگرام را بشناسید.

اکشن بلاک اینستاگرام

اکشن بلاک (مسدود شدن حساب کاربری) تنها یکی از مواردی است که در صورت نادیده گرفتن محدودیت های اینستاگرام اتفاق میوفتد.

  • محدودیت پست گذاشتن
  • محدودیت فالو و آنفالو
  • محدودیت کامنت گذاشتن
  • محدودیت هشتگ گذاشتن

در صورتی که به قوانین اینستاگرام احترام نگذارید، ممکن است با عواقبی مثل حذف شدن پیج، عدم توانایی لایک کردن یا کامنت گذاشتن و یا مسدود شدن صفحه رو به رو شوید.

در ادامه این مقاله قرار است تمام این محدودیت‌ها و قوانین را بررسی کنیم. پس تا انتها با ماهان همراه باشید.

فهرست مطالب

چرا اینستاگرام محدودیت هایی مثل محدودیت تعداد لایک یا کامنت وضع کرده است؟

ماهانه بیش از 1 میلیارد کاربر در اینستاگرام فعالیت می‌کنند. از این تعداد، روزانه بیش از 500 میلیون نفر داستان (استوری) در این پلتفرم بارگذاری می‌کنند. با این اوصاف به نظر می‌رسد که اینستاگرام به اندازه کافی به یک جامعه پرجمعیت تبدیل شده است.

 با این اوصاف، تصور کنید که همه بتوانند به تعداد نامحدود لایک کنند، فالو یا آنفالو کنند و …؛ در این صورت چیزی به جز هرج و مرج به وجود نمی‌آید. از طرفی، اگر هیچ قانون و محدودیتی در اینستاگرام وجود نداشته باشد، بسیاری از کاربران تجاری این پلتفرم می‌توانند بیش از حد دست به تبلیغات بزنند و اینستاگرام را به فضایی خسته کننده تبدیل کنند. پس این شبکه اجتماعی برای محافظت از کاربران خود قوانینی را وضع کرده است.

عوامل اصلی در تعیین محدودیت های اینستاگرام

جالب است بدانید که هیچ اظهار نظر رسمی در مورد محدودیت‌های اینستاگرام وجود ندارد و این رسانه اجتماعی، چنین اطلاعاتی را با کاربران خود به اشتراک نمی‌گذارد، اما با بررسی‌های انجام شده اعداد تخمینی وجود دارند که می‌توانیم با استناد به آن‌ها، فعالیت خود را کنترل کنیم.

به نظر می‌رسد که تمام کاربران از محدودیت یکسانی برخوردار نیستند و این محدودیت ها به عوامل زیر بستگی دارند:

فعالیت حساب شما

هرچه فعالیت شما در اینستاگرام بیشتر باشد، امکان فعالیت بیشتری در این پلتفرم خواهید داشت.

سن حساب اینستاگرام

اگر سن حساب شما بیش از سه ماه باشد، به عنوان یک حساب قدیمی در نظر گرفته می‌شود. به طور معمول هر چه از عمر حسابتان بگذرد افراد بیشتری شما را دنبال می‌کنند یا شما تصاویر بیشتری را می‌پسندید.

تعداد دنبال کنندگان

کسانی که تعداد فالوور بیشتری دارند مجاز به انجام فعالیت‌های بیشتر در اینستاگرام خود هستند. این فاکتور نشان می‌دهد که حساب شما قدیمی‌تر است و میزان تعامل شما بیشتر از سایر کاربران است.

نرخ تعامل حساب شما

تعامل اینستاگرام معیار مهمی برای تخمین تعداد اقداماتی است که در اینستاگرام انجام می دهید. تعامل اینستاگرام به موارد زیادی بستگی دارد، اما می‌توان آن را در این عوامل خلاصه کرد: پسندیدن، نظرات، اشتراک‌ها و ذخیره‌ها.

انواع بلاک شدن در اینستاگرام

بلاک شدن موقتی

این نوع بلاک شدن معمولا تا 24 ساعت طول می‌کشد. زمانی که عملی مثل لایک کردن، فالو یا آنفالو کردن و یا کامنت گذاشتن را بیش از حد مجاز انجام دهید، احتمالا به طور موقت مسدود می‌شوید.

بلاک شدن زمان دار

این نوع بلاک شدن معمولا از 24 ساعت تا 30 روز زمان می‌برد.

بلاک شدن بدون تاریخ انقضا

مدت زمان مسدود شدن در این حالت از چند ساعت تا 2 هفته متغیر است. در این حالت معمولا دکمه “Tell Us” وجود ندارد. بنابراین اگر مطمئن هستید که کاری اشتباه انجام نداده‌اید، از طریق Settings ->Help ->Report a Problem درخواست بازبینی دهید.

بلاک شدن دائمی

دلیل اعمال چنین مسدودیتی نقض قوانین متعدد اینستاگرام است. اگر حساب شما چندین بار به طور موقت مسدود شده باشد یا سایر کاربران نمایه شما را گزارش دهند، شما نیز در معرض خطر مسدود شدن دائمی هستید.

با فراتر رفتن از محدودیت های اینستاگرام، حساب کاربری شما عموما به صورت موقتی مسدود می‌شود و همانطور که گفتیم، اکشن بلاک دائمی زمانی اتفاق میوفتد که شما از قوانین اصلی اینستاگرام تخطی کرده باشید. در ادامه انواع محدودیت‌های اینستاگرام را برای جلوگیری از مسدود شدن برسی می‌کنیم.

انواع محدویت های اینستاگرام

محدودیت لایک در اینستاگرام

در سال 2021 بیشترین تعداد عکسی که می‌توانید در اینستاگرام لایک کنید، 350 عکس در ساعت و 1000 عکس در روز است، اما همانطور که گفته شد این عدد برای کاربران مختلف می‌تواند متفاوت باشد. در صورتی که تعداد لایک‌های شما در یک ساعت از این عدد فراتر رود، ممکن است پیج شما مسدود یا قفل شود.

اگر می‌خواهید از انسداد حساب کاربری خود در اینستاگرام جلوگیری کنید، روزانه بیش از 700 پست را لایک نکنید

محدودیت فالو/آنفالو کردن

محدودیت فالو کردن در اینستاگرام وجود دارد و شما نمی‌توانید بیش از 60 صفحه را در هر ساعت فالو یا آنفالو کنید. اگر از این تعداد فراتر بروید به عنوان اسپم شناخته شده و نمی‌توانید برای مدت زمانی (عموما تا 24 ساعت) هیچ پیجی را فالو یا آنفالو کنید.

ایمن‌ترین حالت برای اینکه به چنین مشکلی برنخورید این است که در هر ساعت بیش از 10 نفر و در هر روز بیش از 200 نفر را فالو یا آنفالو نکنید.

همچنین به صورت کلی نمی‌توانید بیش از 7500 حساب کاربری را دنبال کنید. البته چندان رایج نیست که فردی در اینستاگرام 7500 حساب دیگر را دنبال کند

محدودیت هشتگ گذاری در اینستاگرام

برای هر پستی که می‌خواهید در اینستاگرام منتشر کنید، می‌توانید حداکثر از 30 هشتگ استفاده کنید. البته این محدودیت چندان هم بد نیست، چرا که دیدن تعداد زیادی هشتگ زیر یک پست می‌تواند کمی آزاردهنده باشد.

محدودیت کامنت گذاشتن در اینستاگرام

روزانه می‌توانید بین 180 تا 200 کامنت در اینستاگرام ثبت کنید. باید توجه کنید که کامنت‌های تکراری می‌توانند به عنوان اسپم شناخته شده و اینستاگرام می‌تواند حساب شما را در کامنت گذاشتن محدود کند.

سقف پست گذاشتن در اینستاگرام:

اگر می‌خواهید در روز عکس‌های زیادی را منتشر کنید (توجه کنید که این کار می‌تواند مخاطبان شما را خسته کند)، مجاز هستید حداکثر 5 پست در یک ساعت ارسال کنید. اگر از این تعداد فراتر بروید ممکن است حساب شما برای چند ساعت مسدود شود.

درباره نویسنده این مقاله

اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

خواندن این مطالب توصیه می‌شود

محدودیت های اینستاگرام


محدودیت های اینستاگرام (لایک، کامنت، و فالو و آنفالو و …) + قوانین جدید (2021)

محدودیت های اینستاگرام (لایک، کامنت، و فالو و آنفالو و …) + قوانین جدید (2021) …

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ


جامع ترین اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ

جامع ترین اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ امروزه یکی از مدرن‌ترین نوع بازاریابی، دیجیتال مارکتینگ است که …

سرویس هاس شبکه


معرفی مهم‌ترین انواع سرویس های شبکه

معرفی مهم‌ترین انواع سرویس های شبکه سیستم‌های کامپیوتری همواره نقش پرنگی در زندگی انسان داشته‌اند. …

انواع شبکه های کامپیوتری از نظر گستردگی جغرافیایی


انواع شبکه های کامپیوتری از نظر گستردگی جغرافیایی

انواع شبکه های کامپیوتری از نظر گستردگی جغرافیایی امروزه شبکه بخش اصلی هر کسب و …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا