برنامه-نویسی-طراحی-سایت

کلمه کلیدی lsi چیست؟ lsi در سئو چه تاثیری دارد؟

اگر بخواهیم راجع به موضوعی مقاله بنویسم، اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسید، استفاده از کلمات پرتکرار، مهم و پرجستجو است.

تا به امروز برای پربازدید شدن مقاله‌ها از تکرار این کلمات استفاده می‌کردیم، زیرا گوگل چگالی استفاده شده این کلمات را در مقاله ما شناسایی می‌کرد و براساس آن رتبه‌بندی می‌کرد.

ولی با الگوریتم‌های هوشمند و جدید گوگل، استفاده از این روش ها منسوخ شده است.

کلمه کلیدی lsi روش جدیدی است که گوگل برای رتبه بندی مقالات از آن بهره می برد. تاثیر lsi در سئو به شما کمک می کند که هر چه بیشتر دیده شوید.

فهرست مطالب

مفهوم lsi

LSI چیست؟

در گذشته گوگل، کلمات کلیدی موجود در متن شما را شمارش می‌کرد ولی امروزه با توجه به Latent Semantic Indexing که مخفف آن LSI می‌شود مقاله شما را بررسی می‌کند.

این عبارت به معنی فهرست بندی معانی پنهان است. اما اگر بخواهیم با یک مثال ساده آن را توضیح دهیم: تصور کنید به جشن عروسی دوستتان رفته‌اید. یکی از دوستان شما که امکان حضور در مراسم را نداشته‌است، از شما راجع به مراسم سوال می‌کند. جواب شما به طور خلاصه احتمالا شامل موارد زیر خواهد‌بود:

عروس و لباس عروس

داماد

مهمان‌ها

شام عروسی

عروس‌کشان

و…

این کلمات به موضوع شما مرتبط هستند و احتمالا در گفتگو شما بسیار بیان خواهند‌شد. این کلمات LSI کلمه کلیدی مکالمه را شامل می‌شود.

در متد LSI بدون ساختار خاصی به بررسی مفاهیم کلمات با هم پرداخته می‌شود و روابط بین این مفاهیم را شناسایی می‌کند.

این سیستم پیشرفت بزرگی در درک زبان‌های مختلف توسط کامپیوتر بود که در سال 1980 به منظور بازیابی دقیق‌تر داده‌ها ارائه شد. تا کامپیوتر هم بتواند اصطلاحات بومی هر زبان را بهتر درک کند.

فرق lsi و کلمات مترادف

در متد lsi با چیزی فراتر از کلمات مترادف روبرو هستیم. معانی پنهان هر محتوا شامل این الگوریتم جدید گوگل می‌شوند، بنابراین برای ارتقای رتبه‌بندی سئو خود باید به دنبال محتوای قوی‌تر و کامل‌تری باشید تا بیان‌کننده کامل مفاهیم موضوع شما باشد، نه صرفا مترادف کلمه کلیدی! مترادف‌ها بخش کوچکی از کلمات را شامل می‌شوند این در حالی است که مفاهیم کلیت کلمات را در برمی‌گیرند.

lsi در سئو چه تاثیری دارد

Lsi در سئو چه تاثیری دارد؟

  • یکی از مزیت های این روش درک بهتر موضوع توسط صفحات گوگل است. از آنجایی که برعکس روش‌های قبل که خزنده‌های گوگل دنبال کلمات کلیدی در صفحه بودند، به بررسی مفهوم متن می‌پردازند. می‌توان به این نتیجه رسید که در این متد گوگل به درک بالاتری از متن خواهد رسید و براساس محتوا شما را رتبه‌بندی خواهد‌کرد.
  • در این روش در واقع متن شما توسط خزنده‌های گوگل مانند یک انسان خوانده می‌شود .به همین دلیل درک اصطلاحات ضرب‌المثل‌ها و جزئیاتی که در متن وجود دارد، برای گوگل راحت‌تر خواهد‌بود .
  • با توجه به درک بالایی که گوگل از متن شما پیدا می‌کند توانایی دسته‌بندی و رتبه‌بندی بهتر و مرتبط‌تری را نسبت به باقی متون برای شما خواهد داشت.
  • اتفاق خوبی که برای پیج شما خواهد افتاد در به کارگیری کلمات کلیدی lsi این است که گوگل علاوه بر محتوای متن نسبت به، لوگو، وب سایت و کسب و کار و زمینه فعالیت شما نیز، درک بهتری پیدا خواهد‌کرد.

نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی lsi

  • ابتدا نویسنده و  متخصص متن، با جمع‌آواری داده‌ها و اطلاعات می‌تواند لیستی از کلمات هم خانواده‌ای که به متن مرتبط هستند را پیدا کند.
  • علاوه بر آن هر موضوعی را که در گوگل جستجو کنید قبل از تکمیل کلمه کلیدی که مدنظر شما است، لیستی از پیشنهادات را برای شما باز خواهد کرد، که متن شما به آن ها مرتبط می شود. این تکمیل خودکار گوگل به شما در پیدا کردن کلمات و محتوا مفهومی مرتبط کمک خواهد کرد.
  • بعد از جسجو در گوکل معمولا در قسمت پایین صفحه یک، لیستی از کلمات کلیدی lsi را که افراد بیشتر جستجو کرده‌اند برای شما نشان می‌دهد. که این جملات و عبارات مرتبط با متن شما هستند و با به کارگیری درست از آن ها می‌توانید محتوای کاملی را ارائه دهید.
  • باکس سوالات یا قسمتی که مردم چه سوال‌هایی کرده‌اند، قسمتی است که به صورت رایگان شما را از نیاز  کاربران اگاه خواهد کرد.
  • علاوه بر آن ابزارهای دیگری نیز برای این منظور موجود می‌باشد. مانند Ahrefs، Moz، KWfinder و… که در آن‌ها قدرت اتصال کلمات به کلمه کلیدی و حجم جستجو را نیز نشان خواهد داد.


درباره نویسنده این مقاله

اشتراک گذاری این مقاله

اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

خواندن این مطالب توصیه می‌شود

نصب شبکه درون سازمانی


نصب و راه اندازی شبکه های درون سازمانی

نصب و راه اندازی شبکه های درون سازمانی امروزه اهمیت شبکه و ارتباطات یکپارچه برای …

تولید محتوا توسط کاربر در اینستاگرام


محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) چیست؟ 3 راه استفاده از محتوای کاربر برای یک کمپین موفق

همه چیز درباره محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) حتی اگر تازه با واژه تولید …

سئو نکنیکال


سئو تکنیکال چیست؟ آموزش سئو تکنیکال گام به گام

سئو تکنیکال چیست؟ آموزش سئو تکنیکال گام به گام از ابتدای راهی که تصمیم گرفتم …

گیف اینستاگرام


نحوه استفاده از گیف اینستاگرام

نحوه استفاده از گیف اینستاگرام حتما تصاویر متحرکی را در استوری افراد دیده‌اید و علاقه‌مندید …

فرق lsi و کلمات مترادف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا