دیجیتال مارکتینگ

استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی

اول از همه باید بدونیم که استراتژی در سازمان جایگاه خودش رو داره و رسیدن به چشم‌انداز و اهداف سازمان بدون حضور استراتژی امکان‌پذیر نیست. امروزه هم که اهمیت فعالیت در سوشال‌مدیا بر هیچ‌کس پوشیده نیست، لذا داشتن استراتژی بازاریابی برای این بخش تبدیل به یک ضرورت برای سازمان‌ها شده است. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی صرف گذاشتن یک سری عکس و ویدئو نیست و هر کاری که انجام می‌دهید بهتر است طبق یک برنامه از پیش تعیین شده باشد. قدرت این شبکه‌ها را دست کم نگیرید و برای فعالیت بازاریابی خود هدفی مشخص بگذارید. استراتژی پایه و اساس انجام هر کاری است پس همین حالا یک استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی با توجه به اهداف تدوین کنید. برای اینکه ببینید چقدر استراتژی شما موفق بوده، باید اهداف قابل دستیابی و اندازه‌گیری باشد.

تدوین استراتژی شبکه‌های اجتماعی

همیشه سازمان‌هایی که با استراتژِی پیش می‌روند، احتمال موفقیت بیشتری در حوزه خود را دارند. داشتن استراتژی بازاریابی هم بخش مهمی از استراتژی کلی سازمان است و بخشی از آن استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است. پس برای این‌که فعالیت شما در این مستمر ثمر واقع شود، استراتژی در نظر بگیرید. اگر مطابق با استراتژی کار کنید، می‌توانید شاهد رشد ارگانیک پیج خود باشید. تحلیل رقبا در این مسیر را از یاد نبرید. این‌که ببینید مخاطبان شما در کجا به دنبال چه چیزی هستند به شما در مسیری که پیش‌رو دارید، کمک می‌کند.

راهبرد محتوایی در شبکه‌های اجتماعی

استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی باید در راستای استراتژی محتوای این شبکه‌ها باشد. برای این بخش خود محتوا و نگار و موضوعات آن اهمیت زیادی دارد تا بتوانید با کاربر هدف خود ارتباط ایجاد کنید و در این راستا باید بدانید که از کدام کانال برای پخش محتوای خود استفاده کنید که به هدف خود نزدیک‌تر شوید. برای سنجش میزان موفقیت خود در بازاریابی محتوا KPI تعیین کنید مثل تعداد لایک‌ها، کامنت‌ها، به اشتراک‌گذاری، فالوئرهاو…

تبلیغات هدفمند در شبکه‌های اجتماعی

در شبکه‌های اجتماعی همه چیز به راحتی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد و این یک فرصت مناسب برای تبلیغات هدفمند در این فضا است. با استفاده از این فضا و تبلیغ کار خود، می‌توانید با مخاطبان موردنظر خود در ارتباط باشید. با توجه به هدفی که در هر مرحله از استراتژی کارتان دارید، تبلیغات خود را آغاز کنید. اول باید ببینید چه پلتفرمی (اینستاگرام، توییتر، لینکدین و فیسبوک) برای فعالیت شما مناسب است. از مشتریان راضی فعلی خود بخواهید درمورد شما صحبت کنند و شما را منشن کنند. اگر توانایی پاسخگویی به تعداد زیادی مشتری را دارید، از ماکرو اینفلوئنسرها استفاده کنید و اگر هنوز در شروع راه هستید و به تنهایی کارتان را پیش می‌برید، به میکرو اینفلوئنسرها تبلیغ دهید.

تکنیک‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

این یک حقیقت است که امروز اکثر افراد یک اکانت در سوشال مدیا دارند و در آن فعالیت میکنند. روز به روز به تعداد کاربران این شبکه‌ها اضافه می‌شود و این موضوع، سوشال مدیاها را به بستری مناسب برای ایجاد و برقراری یک ارتباط پایدار با مشتری تبدیل کرده است و کسب‌وکارها می‌توانند از این فرصت در جهت منافع خود بهره بگیرند. شما عملکرد کاربرانتان را می‌بینید و می‌توانید رفتار آن‌ها را تحلیل کنید که چه تاثیری رو آن‌ها گذاشته‌اید و چطور باید به فعالیت خود ادامه دهید. در واقع این‌طور است که در فعالیت خود سلیقه کاربر را مد نظر قرار می‌دهید و مطابق با خواست او محتوا تولید و پخش می‌کنید.

جذب مخاطب در شبکه‌های اجتماعی

روند افزایش مخاطب در شبکه‌های اجتماعی همیشه دغدغه‌ی مطرح شده برای کسب‌وکارها بوده و هست. اول از همه وقتی اکانت خود را می‌سازید در نوشتن بیو و عکس پروفایل کاملا دقت کنید که آن‌ها معرف شما در قدم‌های اول هستند. از محتوای باکیفیت و مورد پسند کاربر غافل نشوید. افراد مهم و شاخص در حوزه خودتان را نبال کنید و با آن‌ها تعامل کنید. استفاده اصولی از هشتگ‌ها هم مبحث مهمی است که کاربران هدف شما را با سرچ به سمت شما هدایت می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا