سیستم مدیریت یکپارچه تهدیدات

سیستم مدیریت یکپارچه تهدیدات

مدیریت تهدید یکپارچه (UTM) یک رویکرد در امنیت اطلاعات است که در آن با نصب یک سخت افزار یا نرم افزار مدیریت چندین توابع امنیتی را فراهم می شود. در روش سنتی برای هر تابع امنیتی یک روش وجود دارد . UTM کار را برای مدیران امنیت ساده تر می کند تا مدیریت چندین محصول امنیتی مختلف را انجام دهد. دستگاه های UTM از سال 2009 محبوبیت زیادی را بدلیل سادگی در نصب، پیکربندی و نگهداری به دست آورده است. UTM زمان و پول ، مردم را در مقایسه با مدیریت سیستم های چندگانه صرفه جویی می کند. به جای استفاده از چندین دستگاه تک کاره، که نیاز به آشنایی تمام دستگاه ها دارد ، مدیران شبکه می توانند امنیت شبکه خود را از یک کامپیوتر به طور مرکزی مانیتور کنند. ایجاد شبکه مجازی خصوصی (VPN) برای برقراری ارتباط امن بین مراکز جلوگیری از ورود هرزنامه و ویروس در درگاه ورودی شبکه کنترل دسترسی به منابع اطلاعاتی مختلف شبکه تأمین امنیت شبکه جلوگیری از نفوذهای غیرمجاز فیلترینگ محتوا سازمانی در بستر اینترنت مدیریت بهینه پهنای باند و دسترسی به شبکه احراز هویت کاربران شبکه

دیاگرام سیستم مدیریت یکپارچه تهدیدات

سیستم مدیریت یکپارچه تهدیدات

0 تا 100 هر آنچه باید درباره مدیریت یکپارچه تهدیدات (UTM) بدانید!

یک سیستم مدیریت یکپارچه تهدیدات به عنوان یک راه حل یا ابزار امنیتی واحد تعریف می شود که چندین عملکرد امنیتی را در یک نقطه از شبکه ارائه می دهد. از آنجایی که دامنه تهدیدات احتمالی برای امنیت شبکه سازمانی امروزه بسیار متنوع است، یک دستگاه UTM توانایی یکپارچه سازی انواع مختلف حفاظت از تهدید مانند ضد جاسوس افزار، آنتی ویروس، ضد هرزنامه، تشخیص نفوذ و پیشگیری، فایروال شبکه و ... را دارد.

مدیریت یکپارچه تهدیدات (UTM) چیست؟

مدیریت یکپارچه تهدیدات (UTM) به عنوان یک رویکرد راه حل واحد برای امنیت سایبری تعریف می شود که به جای داشتن راه حل های تک نقطه ای برای هر نوع تهدید، عملکردهای امنیتی متعددی را ارائه می دهد. این سیستم به عنوان یک راه حل یا ابزار امنیتی واحد تعریف می شود که عملکردهای امنیتی متعددی را در یک نقطه از شبکه ارائه می دهد.

رایج ترین ویژگی های UTM عبارتند از:

 • فایروال (همه برنامه های UTM)
 • فیلتر کردن URL
 • IPS
 • IPsec ،SSL و VPN
 • آنتی ویروس وب
 • کنترل کاربر و برنامه
 • کیفیت خدمات (QoS)
 • ضد اسپم

نرم افزار مدیریت یکپارچه تهدیدات یا لوازم امنیتی می تواند یک سرویس مبتنی بر ابر یا یک ابزار مجازی باشد و علاوه بر عملکردهای محافظت از تهدید، خدماتی مانند ترجمه آدرس شبکه (NAT)، مسیریابی از راه دور، فایروال های نسل بعدی (NGFW) را نیز ارائه می دهد. ایمیل و دروازه های وب امن، سیستم پیشگیری از نفوذ (IPS)، اتصال WAN و پشتیبانی از شبکه خصوصی مجازی (VPN).

مزیت بزرگ UTM این است که یک سازمان مجبور نیست با چندین فروشنده نرم افزار محافظت از تهدید کار کند. با یک UTM، همه آن ها زیر یک سقف است، توسط یک تیم فناوری اطلاعات پشتیبانی شده و از طریق یک کنسول اجرا می شود.

بهترین شیوه های UTM چگونه انجام می شود؟

بهترین شیوه های UTM چگونه انجام می شود؟

مدیریت تهدید سایبری چارچوبی است که معمولاً توسط متخصصان امنیت سایبری برای مدیریت موثر چرخه حیات یک تهدید با شناسایی و پاسخ به آن با سرعت و دقت استفاده می‌شود. طبق گزارش Cost of Data Breach 2019 توسط IBM، شرکت ها به طور متوسط ​​1.2 میلیون دلار در صورت شناسایی سریع نقض ها صرفه جویی کردند. در اینصورت، با افزایش سریع تعداد و پیچیدگی تهدیدات و حملات، شرکت‌ها همچنان در تلاش هستند تا به این روند ادامه دهند. مدیریت تهدید در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری برای سازمان ها مهم است زیرا به آنها امکان می دهد تهدیدها را زودتر شناسایی کرده و سریعتر پاسخ دهند.

به طور معمول، تیم های مدیریت تهدید از یک رویکرد سه جزئی پیروی می کنند: شناسایی، امتیاز یا اولویت بندی تهدید و رسیدگی به آن. برای جلوتر از تهدیدات، بسیار مهم است که یک رویکرد لایه‌ای با سازمان‌های خود داشته باشید. در ادامه بهترین شیوه های مدیریت یکپارچه تهدیدات وجود دارد که توسط کارشناسان و متخصصان به طور یکسان حمایت می شود.

1. تیم متخصص را با ابزارهای مناسب ایجاد کنید.

شما باید تیم امنیتی خود را با ابزارها و فناوری مناسبی که آنها را قادر می سازد هر گونه حملات چند زنجیره ای، شاخص های سازش (IoC) و سایر سیگنال های تهدید را شناسایی و به سرعت و عمیق بررسی کنند، تجهیز کنید. یک نرم‌افزار UTM مناسب می‌تواند ابزارهای مورد نیاز برای بررسی تهدیدات امنیتی مختلف را به صورت هوشمند ارائه دهد - از تجزیه و تحلیل پیشرفته گرفته تا هوش مصنوعی، SOAR (ارکستراسیون امنیتی، اتوماسیون و پاسخ) تا اطلاعات امنیتی و مدیریت رویداد (SIEM). 

ایجاد یک محیط امنیتی یکپارچه باعث بهبود چشمگیر در تشخیص تهدید و زمان پاسخ می‌شود و به تحلیلگران امنیتی این امکان را می‌دهد که مانند شکارچیان اصلی تهدید عمل کنند که می‌توانند تهدید را با سرعت و اطمینان خنثی کنند.

2. مدیریت یکپارچه تهدید

گزارش مدیریت ریسک NopSec ارائه‌دهنده خدمات مدیریت ریسک آسیب‌پذیری برای سال 2018 نشان داد که طیف گسترده‌ای از آسیب‌پذیری‌های گنجانده شده در کیت‌های بدافزار/اکسپلویت با شدت کم یا متوسط ​​رتبه‌بندی شده‌اند. 

بدون یک رویکرد یکپارچه و استراتژیک پشتوانه شده در این طرح که شامل پاسخ خودکار به حادثه، یک نمای واحد از داده های امنیتی و ارتباطات بلادرنگ در حین اصلاح است، دفاع تقسیم شده شما ممکن است بزرگترین تهدید شما باشد.

یک راه‌حل مدیریت یکپارچه تهدیدات را انتخاب کنید که راه‌حل‌های هماهنگ را ارائه می‌دهد تا به تهدیدها به سرعت و به طور مداوم در کل شرکت پاسخ دهد.

3. معیارهای موفقیت UTM را تعریف کنید.

ارزش بازار جهانی امنیت سایبری در سال 2020 حدود 173 میلیارد دلار بود، انتظار می رود تا سال 2026 به 270 میلیارد دلار افزایش یابد.

بهترین روش کلیدی این است که معیارهای موفقیت خود را در مورد مدیریت تهدید تعریف کنید. از جمله زمان شناسایی، اصلاح و خنثی سازی، دقت اولویت بندی و سایر صرفه جویی های خاص از نظر خرابی یا ضررهای مالی. اندازه‌گیری این موارد همچنین به تهیه گزارش‌های قوی‌تر برای مدیریت و هیئت‌مدیره کمک می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که بودجه‌های شما به حوزه‌های مناسبی که در زمینه سازمان شما مهم هستند، تخصیص می‌یابد.

4. دید 360 درجه ای از امنیت به دست آورید!

ردیابی و اندازه گیری معیارها همچنین به معنای مشاهده معیارها و شرایط عملکرد از یک داشبورد است. راه‌حل‌های امنیتی اغلب نقاط کوری دارند که شما را از دیدن تهدیدهای سخت‌ یا تشخیص هرگونه مشکل انطباق بازمی‌دارد. نقاط کور در هر کجا که وجود داشته باشد، توانایی تیم امنیتی شما برای شناسایی، محافظت در برابر آن و پاسخ به موقع به تهدیدات را به خطر می اندازد.

داشبورد واحدی که اطلاعات را جمع‌آوری و گزارش می‌کند، دید 360 درجه از امنیت را در اختیار شما قرار می‌دهد و به حذف نقاط کور کمک می‌کند.

نرم افزار UTM را انتخاب کنید که به تیم امنیتی دید لازم برای موفقیت را بدهد. باید داده های امنیتی را متحد کند، داده های در معرض خطر، آسیب پذیری ها در سراسر شبکه ها، هزاران نقطه پایانی و ابر را شناسایی کند و به تیم های امنیتی کمک کرده تا با اطمینان حرکت کنند. در نهایت، داشبورد باید داده‌ها را به گونه‌ای ارائه کند که خواندن و عمل کردن آسان باشد و سیگنال‌ها را از نویز عملیات روزانه جدا کند.

5. ترکیب ML و AI

مدیریت تهدید هوش انسانی را با یادگیری ماشین ترکیب می کند. شکارچیان تهدید و تحلیلگران امنیتی برای اجتناب از خطر با زمان رقابت می‌کنند و هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی (ML) می‌توانند روشهای خوبی برای کمک به تسریع بخشیدن تلاش‌های خود با وظایف و پاسخ‌های امنیتی خودکار باشند.

یک راه حل UTM که توسط اتوماسیون پیشرفته و فناوری های هوش مصنوعی تقویت شده است، وظایف مناسب را برای سرعت بخشیدن به پاسخ شما به تهدیدات حساس به زمان خودکار می کند.

تمام این داده‌ها، اگر فیلتر نشده باقی بمانند، جداسازی تهدیدات واقعی را دشوار می‌کنند، از اعتبار به خطر افتاده که داده‌های ارزشمند شما را نگه می‌دارد تا باج‌افزارهای تودرتو در شبکه شما. یک نرم افزار UTM فعال با فناوری های مخرب می تواند این نویز را به طور خودکار فیلتر کند و تهدیدات واقعی را در زمان اصلی افشا کند.

پارامترهای ارزیابی فروشنده نرم افزار UTM

اکنون که فهمیدیم UTM چیست؟ به بررسی 10 مورد از ویژگی های بهترین فروشنده نرم افزار UTM می پردازیم. از آنجایی که هر فروشنده کمی متفاوت از اجزا در نرم افزار مدیریت تهدید استفاده می کند، بنابراین برای خریداران ضروری است که فروشندگان نرم افزار مدیریت یکپارچه تهدیدات را بر اساس مجموعه ای از پارامترها بر اساس نیازها، اولویت ها و زمینه تجاری منحصر به فرد خود ارزیابی کنند. با این حال، یک چارچوب رایج برای ارزیابی فروشندگان UTM شامل پرسیدن برخی از سوالات اصلی از فروشنده است.

در اینجا 10 سوال اصلی که هنگام ارزیابی یک نرم افزار مدیریت یکپارچه تهدیدات باید بپرسید وجود دارد:

1. آیا آنها همه ویژگی ها و قابلیت های موجود در لیست ضروری شما را دارند؟

در حالی که ویژگی ها می توانند بسیار زیاد باشند، مهم است که دامنه مدیریت تهدید ارائه شده توسط سرویس را شناسایی کنید. برخی از فروشندگان خود را فایروال نسل بعدی می نامند و برخی خود را لوازم امنیتی می نامند، در حالی که برخی دیگر از طریق UTM استفاده می کنند. درک دلیل اینکه فروشنده چگونه خود را توصیف می کند بسیار مهم است.

2. آیا آنها در موارد استفاده با اولویت یا ماموریت حیاتی شما تخصص دارند؟

بررسی کنید که آیا فروشنده می‌تواند نقشه راه توسعه محصول را با شما به اشتراک بگذارد تا به شما کمک کند در حوزه‌های تمرکز استراتژیک و اولویت‌های خود در مورد توسعه محصول و ویژگی‌ها دیده شوید. بسته به آنچه برای شما مهم است، ممکن است به فروشندگانی علاقه مند باشید که در موارد زیر تخصص دارند:

 • فایروال یا سیستم جلوگیری از نفوذ (IPS) یا شبکه خصوصی مجازی
 • امنیت دروازه وب مانند فیلترینگ URL و آنتی ویروس وب
 • امنیت پیام رسانی مانند آنتی ویروس ایمیل، ضد اسپم

3. آیا آنها توسط دیگران در صنعت شما استفاده می شود و آیا آنها تخصص پشتیبانی کافی را به شرکت های ماهیت شما ارائه می دهند؟

فراموش نکنید که نظرات کاربران فعلی و گذشته را بخواهید. همچنین، بررسی کنید که آیا نسخه‌های نمایشی و آزمایشی رایگان ارائه می‌دهند یا خیر. اگر آنها بتوانند معیارهای عملکردی را که با دیگران در صنعت شما به دست آورده اند ارائه دهند، به انتخاب آگاهانه تری کمک می کند.

4. آیا آنها به دلیل خدمات رسانی به سازمان هایی با اندازه شما شناخته می شوند - به عنوان مثال، اکثریت مشتریان آنها کاربران سازمانی هستند یا کاربران SMB؟

آیا آن‌ها می‌توانند تجزیه و تحلیل استفاده و گزارش‌های مورد نیاز را برای تیم‌های فناوری اطلاعات از راه دور یا توزیع‌شده جهانی ارائه دهند تا تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد مدیریت امنیت و تهدید بگیرند؟

5. چه نوع امنیت و کاهش ریسک در سیستم تعبیه شده است؟

آیا آنها پشتیبان گیری، بازیابی و افزونگی کافی را ارائه می دهند؟

6. فروشندگان چه مدل های استقراری را ارائه می دهند؟

اشتراک یا مجوز؟ ابری یا در محل؟ مزایا و معایب هر مدل در زمینه شما چیست؟ به عنوان مثال، سازمان‌های کوچک‌تر و در حال رشد به دلیل هزینه‌های کمتر، انعطاف‌پذیری بیشتر و سرمایه‌گذاری ناچیز در حجم مورد نیاز، راه‌حل‌های SaaS مبتنی بر ابر را ترجیح می‌دهند.

7. پهنای باند مورد نیاز راه حل چیست؟

آیا در هر جغرافیایی در سراسر شبکه شما کار خواهد کرد؟ آیا برای کاربران تلفن همراه و از راه دور به همان اندازه موثر عمل خواهد کرد؟

8. آیا آنها می توانند با شما مقیاس شوند؟

همانطور که سازمان شما رشد می کند، ممکن است به یک مقیاس سریع در چندین شبکه، جغرافیا یا دستگاه نیاز داشته باشید. آیا فروشنده نقشه راه یا سابقه افزایش مقیاس دارد که بتواند مطابق با نیازهای شما باشد؟

9. سهولت استقرار و استفاده: فرآیند استقرار و نصب چقدر پیچیده است؟

آیا متخصصان فناوری اطلاعات می توانند به راحتی به کنسول دسترسی داشته باشند و همه چیز را یکپارچه نظارت کنند؟ چقدر آموزش لازم است؟

10. نرخ ها چقدر مقرون به صرفه است و گزینه های پرداخت چقدر برای شما انعطاف پذیر است؟

آیا می توانید بدون تعهد کاهش دهید؟ آیا هزینه های پنهان وجود دارد؟ آیا برای مدیریت و اجرای راه حل به منابع اضافی نیاز دارد؟ TCO برای راه حل در میان مدت و بلند مدت چیست؟

ویژگی های مورد نظر یک UTM

ویژگی های مورد نظر یک UTM

ویژگی های خاصی وجود دارد که یک راه حل ایده آل مدیریت یکپارچه تهدیدات باید دارای آنها باشد.

آنتی ویروس

یک UTM دارای نرم افزار آنتی ویروس است که می تواند شبکه شما را کنترل کند، سپس  ویروس ها را شناسایی کرده و از آسیب رساندن به سیستم شما یا دستگاه های متصل به آن جلوگیری کند. این کار با استفاده از اطلاعات موجود در پایگاه‌های داده امضا، که انبارهایی حاوی نمایه‌های ویروس‌ها هستند، انجام می‌شود تا بررسی شود که آیا در سیستم شما فعال است یا می‌خواهد به آن دسترسی پیدا کند. 

برخی از تهدیداتی که نرم افزار آنتی ویروس در یک UTM می تواند متوقف کند شامل فایل های آلوده، تروجان ها، کرم ها، جاسوس افزارها و سایر بدافزارها است.

ضد بدافزار

مدیریت یکپارچه تهدیدات با شناسایی بدافزار و سپس پاسخ دادن، از شبکه شما در برابر بدافزار محافظت می کند. یک UTM می تواند برای شناسایی بدافزار شناخته شده، فیلتر کردن آن از جریان داده های شما و جلوگیری از نفوذ آن به سیستم شما، از قبل پیکربندی شود. UTM همچنین می تواند برای شناسایی تهدیدات بدافزار جدید با استفاده از تجزیه و تحلیل اکتشافی، که شامل قوانینی است که رفتار و ویژگی های فایل ها را تجزیه و تحلیل می کند، پیکربندی شود. به عنوان مثال، اگر برنامه ای برای جلوگیری از عملکرد مناسب دوربین کامپیوتر طراحی شده باشد، یک رویکرد اکتشافی می تواند آن برنامه را به عنوان بدافزار علامت گذاری کند.

UTM همچنین می تواند از sandboxing به عنوان یک اقدام ضد بدافزار استفاده کند. با Sandboxing، سلولی در داخل کامپیوتر به یک باکس محدود می‌شود که فایل مشکوک را ضبط می‌کند. حتی اگر بدافزار مجاز به اجرا باشد، سندباکس از تعامل آن با سایر برنامه‌های رایانه جلوگیری می‌کند.

دیواره آتش یا فایروال

فایروال توانایی اسکن ترافیک ورودی و خروجی را برای ویروس ها، بدافزارها، حملات فیشینگ، هرزنامه ها، تلاش برای نفوذ به شبکه و سایر تهدیدات امنیت سایبری دارد. از آنجایی که فایروال‌های UTM داده‌های ورودی و خروجی شبکه شما را بررسی می‌کنند، می‌توانند از استفاده دستگاه‌های داخل شبکه برای گسترش بدافزار به سایر شبکه‌هایی که به آن متصل می‌شوند نیز جلوگیری کنند.

پیشگیری از نفوذ

سیستم UTM می تواند یک سازمان را با قابلیت  پیشگیری از نفوذ، که شناسایی و سپس از حملات جلوگیری می کند، ارائه دهد. این قابلیت اغلب به عنوان سیستم تشخیص نفوذ (IDS) یا سیستم پیشگیری از نفوذ (IPS) نامیده می شود. برای شناسایی تهدیدات، یک IPS بسته‌های داده را تجزیه و تحلیل می‌کند و به دنبال الگوهای شناخته شده در تهدیدات می‌گردد. وقتی یکی از این الگوها شناسایی شد، IPS حمله را متوقف می کند. 

در برخی موارد، یک IDS صرفاً بسته داده خطرناک را شناسایی می‌کند و یک تیم فناوری اطلاعات می‌تواند انتخاب کند که چگونه می‌خواهد با تهدید مقابله کند. اقدامات انجام شده برای توقف حمله می تواند به صورت خودکار یا دستی انجام شود. UTM همچنین رویداد مخرب را ثبت می کند. سپس می توان این لاگ ها را تجزیه و تحلیل کرد و برای جلوگیری از حملات دیگر در آینده استفاده کرد.

شبکه خصوصی مجازی (VPN)

ویژگی های شبکه خصوصی مجازی (VPN) که با یک دستگاه مدیریت یکپارچه تهدیدات ارائه می شود، عملکردی مشابه زیرساخت VPN معمولی دارد. VPN یک شبکه خصوصی ایجاد می کند که از طریق یک شبکه عمومی تونل می زند و به کاربران این امکان را می دهد که داده ها را از طریق شبکه عمومی ارسال و دریافت کنند بدون اینکه دیگران داده های آنها را ببینند. همه ارسال‌ها رمزگذاری شده‌اند، بنابراین حتی اگر کسی داده‌ها را رهگیری کند، برای او بی‌فایده خواهد بود.

فیلتر کردن وب

ویژگی فیلتر کردن وب UTM می‌تواند از دیدن وب‌سایت‌های خاص یا مکان‌یابی منابع یکسان (URL) توسط کاربران جلوگیری کند. این کار با جلوگیری از بارگیری صفحات آن سایت ها توسط مرورگرهای کاربران در دستگاه آنها انجام می شود. می‌توانید فیلترهای وب را به گونه‌ای پیکربندی کنید که سایت‌های خاصی را با توجه به هدف سازمان شما بررسی کنند. 

پیشگیری از دست دادن داده ها یا DLP

DLP که با دستگاه UTM دریافت می کنید به شما امکان می دهد نقض داده ها و تلاش های دفع را شناسایی کرده و سپس از آنها جلوگیری کنید. برای انجام این کار، سیستم جلوگیری از دست دادن داده‌ها، داده‌های حساس را رصد می‌کند و هنگامی که تلاش یک عامل مخرب برای سرقت آن را شناسایی می‌کند، تلاش را مسدود می‌کند و در نتیجه از داده‌ها محافظت می‌کند.

مزایا استفاده از راه حل یکپارچه مدیریت تهدید

فایروال های نسل بعدی در مقابل UTM (مدیریت یکپارچه تهدید)

انعطاف پذیری و سازگاری

با یک شبکه UTM، می توانید از مجموعه ای از راه حل های انعطاف پذیر برای مدیریت مجموعه پیچیده راه اندازی شبکه های موجود در زیرساخت های تجاری مدرن استفاده کنید. شما می توانید آنچه را که نیاز دارید از میان مجموعه ای از ابزارهای مدیریت امنیت و بهترین را برای شبکه خاص خود انتخاب کنید. همچنین می‌توانید یک مدل مجوز دریافت کنید که با تمام فناوری‌هایی که می‌خواهید ارائه می‌شود و در زمان شما برای خرید راه‌حل‌های فردی صرفه‌جویی می‌کند.

از آنجا که  یک UTM انعطاف پذیر است،  شما این آزادی را دارید که بیش از یک فناوری امنیتی را به دلخواه خود به کار بگیرید. همچنین، یک UTM با به‌روزرسانی‌های خودکار ارائه می‌شود که سیستم شما را برای مقابله با آخرین تهدیدات موجود در چشم‌انداز آماده نگه می‌دارد.

یکپارچه سازی و مدیریت متمرکز

در یک راه‌اندازی معمولی بدون مدیریت یکپارچه تهدیدات، ممکن است مجبور شوید چندین مؤلفه امنیتی، از جمله فایروال، کنترل برنامه، VPN و موارد دیگر را به طور همزمان جابه‌جا کنید. این می تواند زمان و منابع را از تیم شما بگیرد. با این حال، با یک UTM، می توانید همه چیز را یکپارچه کنید و همه آن را با یک کنسول مدیریت کنترل کنید. این امر نظارت بر سیستم و همچنین رسیدگی به اجزای خاصی در UTM را که ممکن است نیاز به به روز رسانی یا بررسی داشته باشند را آسان تر می کند.

ماهیت متمرکز یک مدیریت یکپارچه تهدیدات همچنین به شما امکان می دهد چندین تهدید را به طور همزمان نظارت کنید زیرا آنها بر چندین مؤلفه شبکه شما تأثیر می گذارند. در یک شبکه بدون این ساختار متمرکز، زمانی که یک حمله چند ماژول در حال وقوع است، جلوگیری از آن می تواند بسیار دشوار باشد.

مقرون به صرفه بودن

به دلیل راه اندازی متمرکز، UTM تعداد دستگاه هایی که سازمان شما برای محافظت از شبکه شما نیاز دارد را کاهش می دهد. این ممکن است منجر به صرفه جویی قابل توجهی در هزینه شود. علاوه بر این، به دلیل اینکه کارکنان کمتری برای نظارت بر سیستم مورد نیاز هستند، می توانید در هزینه های نیروی انسانی نیز صرفه جویی کنید.

افزایش آگاهی از تهدیدات امنیتی شبکه

ترکیبی از تمرکز یک UTM و عملکرد سریعتر منجر به افزایش آگاهی از تهدیدات امنیتی شبکه می شود و شما را قادر می سازد حفاظت از تهدیدات پیشرفته (ATP) را پیاده سازی کنید. این تیم فناوری اطلاعات شما را برای مدیریت بهتر تهدیدات پایدار پیشرفته (APT) و سایر خطرات مجهز می کند. 

توانایی پیشرفته برای مقابله با این نوع تهدیدات ناشی از توانایی یک مدیریت یکپارچه تهدذ دیدات برای اجرای چندین مکانیسم پاسخ به تهدید به صورت هماهنگ است که نیروها را در برابر تهدیدهایی که سعی در نفوذ به شبکه شما دارند ترکیب می کند.

فایروال های نسل بعدی در مقابل UTM (مدیریت یکپارچه تهدید)

اگرچه، در ظاهر، ممکن است به نظر برسد که تفاوت‌های بین فایروال‌های نسل بعدی (NGFW) و UTM صرفاً معنایی هستند، بسته به اینکه از کدام NGFW استفاده می‌کنید، ممکن است تفاوت‌هایی وجود داشته باشد. برای رفع ابهام، هر دو راه حل از شبکه شما محافظت می کنند. با این حال، با UTM، این امکان وجود دارد که خدماتی را که به آن نیاز ندارید دریافت کنید. ادغام اینها با شبکه فعلی شما می تواند کار بیشتری را شامل شود. همچنین می‌تواند منجر به تصمیم‌گیری‌های دشوار و فرآیند راه‌اندازی چالش‌برانگیز شود زیرا سعی می‌کنید ویژگی‌های مدیریت یکپارچه تهدیدات را با آنچه در حال حاضر دارید ترکیب کنید یا یکی را در مقابل دیگری قرار دهید تا مشخص کنید کدام راه‌حل بهتر است.

از سوی دیگر، با NGFW ها، مانند Fortinet FortiGate، می توانید ویژگی های مورد نیاز خود را مشخص کنید و آن را به یک راه حل کامل UTM تبدیل کنید. برعکس، شما می توانید انتخاب کنید که فقط از آن به عنوان فایروال استفاده کنید یا برخی از حفاظت ها را فعال کنید اما برخی دیگر را نه. به عنوان مثال، اگر فورتی گیت دارید و استفاده از آن را با تمام ظرفیت خود انتخاب کنید، به عنوان یک سیستم UTM نیز کار خواهد کرد.

تفاوت دیگر این است که NGFW یک راه حل موثر برای شرکت های بزرگتر است، در حالی که یک UTM معمولی ممکن است تحت فشار خواسته های یک شرکت قرار گیرد.

محصولات دیگر ماهان

شبکه نتورک

تماس با مشاور

تلفنی 051-910-1270
واتساپ +98-901-014-6886