دیجیتال مارکتینگ

سوشال سیگنال چیست؟ سوشیال سیگنال social signal

چند سالی هست که گوگل به پارامترهایی جز ساختار داخلی خودش نیز اهمیت می‌دهد و سایت‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی هم فعال هستند و از آنجا نیز ورودی دارند، دلیلی برای رنکینگ گوگل دارا هستند. پس اگر می‌خواهید سایت شما رتبه بالایی در گوگل بگیرد، اهمیت سوشال سیگنال را نادیده نگیرید. این بسیار اهمیت دارد که اسم برند شما بارها از زبان کاربران شنیده شود و به بیشتر دیده شدن شما کمک می‌کند. در واقع رشد یک وب‌سایت بدون توجه به حضور در سوشال مدیا و این سوشال سیگنال‌ها امکان‌پذیر نیست.

whats social signal

در اینکه امروزه شبکه‌های اجتماعی نقش پررنگی در زندگی همه مردم دارند شکی نیست و ارتباطی عمیق بین کسب‌و‌کارها و مردم شکل می‌دهد. هرحرکت و رفتاری از سمت کاربران در شبکه‌های اجتماعی در رابطه با سایت تاثیر بسزایی در سئوی وب‌سایت شما دارد. بازخوردهایی مثل لایک کردن، کامنت گذاشتن، به اشتراک گذاشتن و ریتوییت کردن به رتبه‌بندی سایت در گوگل کمک ‌کند.

اهمیت سوشال سیگنال برای سئو

مهم‌ترین تاثیری که شبکه‌های اجتماعی در روند سئوی سایت دارد، افزایش لینک سازی داخلی است. اگر کسی در شبکه‌های اجتماعی به دنبال شما بگردد و شما را پیدا کند، به راحتی به سایت شما هم دسترسی خواهد داشت. لینک‌ها همیشه برای گوگل اهمیت دارند پس بهتر است که از طریق سوشال مدیا هم مسیری برای لینک‌سازی به سایت فراهم کنیم. از آنجا که روز به روز ارتباطات اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و شبکه‌های سوشال راه ارتباطی خوبی است، تاثیر فعالیت در آن‌ها سال‌ها بعد خودش را بیشتر از امروز نشان خواهد داد.

social signals effect on seo

همیشه برای گوگل نظر کاربران و رضایت آنان اهمیت بسیاری دارد. اینکه از سمت کاربران نظری نوشته شود یا در توییتر درمورد شما صحبت شود نشان‌دهنده ی ارتباط با کاربران در جهت درست است و حتی در صورت عدم رضایت آنان سریع پاسخگویی در جهت جلب توجه آنان صورت می‌گیرد و این موضوع باعث افزایش سطح رضایتمندی و وفاداری مشتریان می‌گردد. در همه مواقع احساس صمیمیتی که در کاربر ایجاد می‌شود، سبب نزدیکی و در نتیجه سوشال سیگنال‌های بیشتری می‌شود. هرکسی که با میل خودش و با شناختی که دارد، وارد سایت شما می‌شود قطعا به دنبال چیزی می‌گردد که دقیقا شما آن را ارائه می‌دهید پس زمان بیشتری را در وب‌سایت شما می‌ماند و این ظبق الگوریتم‌های گوگل یعنی محتوای سایتتان در راستای خواسته‌های کاربران است و زودتر در سئو نتیجه می‌گیرید. پس الان زمان آن رسیده که برای فعالیت در سوشال مدیاها اقدام کنید و نرخ تبدیل سایت خود را بالا ببرید.

اقداماتی برای بهبود social signal

سیگنال‌های اجتماعی به همان اندازه زمان ماندگاری در صفحه و کیفیت محتوا برای سئو مهم هستند. پس اگر کسب و کاری به دنبال بالا بردن جایگاه خود در جستجوهای گوگل است، علاوه بر روش‌های معمول سئو باید یک استراتژی جامع برای رسانه‌های اجتماعی خود داشته باشد. این استراتژی‌های طراحی شده برای افزایش تعامل در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند رتبه سایت شما در موتورهای جستجو تغییر دهد.

اولین و مهم‌ترین نکته، محتوای قوی، با ارزش، سرگرم‌کننده یا آموزنده است که همیشه تعامل مثبتی ایجاد می‌کند.

تعدادی از استراتژی‌های افزایش میزان سیگنال‌های رسانه‌های اجتماعی را با هم ببینیم.

  • پست روزانه : به صورت منظم و روزانه در سوشال مدیا فعالیت کنید.
  • استفاده از تصاویر : تصاویر در همه شبکه‌های اجتماعی، میزان تعامل را بسیار افزایش می‌دهد.
  • گوش دهید (سوشال لیسنینگ) : به حرف مردم درمورد برند خودتان بشنوید و به انتقادات آن‌ها به شیوه‌ای سازنده پاسخ دهید.
  • نظارت و ردیابی : برنامه‌های زیادی برای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی  وجود دارند که اشتراک‌ها، لایک‌ها، توییت‌ها و کلمات جدید مرتبط با برند شما را ردیابی می‌کنند.
  • مسابقات : برگزاری مسابقه‌ها و تعیین جایزه یک راهکار عالی برای افزایش ایجاد علاقه به برند شما هستند.
  • اشتراک‌گذاری : محتوایی تولید کنید که مورد استقبال کاربران قرار بگیرد و آن را به اشتراک بگذارند و یا برای استراک گذاری پست خود جایزه تعیین کنید.

سوشیال سیگنال عاملی برای رتبه بندی گوگل هست؟

سوشال سیگنال‌ها اثر مستقیمی بر روی رنکینگ ندارند، هرچند نمی‌توان تاثیر غیر مستقیم زیاد آن‌ها را نادیده گرفت. سیگنال‌های اجتماعی رنک سایت شما را در گوگل بهبود می‌بخشند. لذا نمی‌توان به عنوان یک عامل رتبه‌بندی، آن را در نظر گرفت. در واقع لینک‌هایی که از شبکه‌های اجتماعی به سایت داده می‌شوند، لینک‌های فالو حساب نمی‌شوند. لینک‌های نوفالو قدرتمندی هستند که در رتبه‌بندی تاثیر دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا